Taisyklinga veido odos priežiūra


Kaip reikia prižiūrėti veido odą? Tai labai priklauso nuo to, koks jūsų odos tipas. Lengviausia pasirūpinti normalia oda, nes ji sugeba save apsaugoti iš išorės, maitintis ir gauti pakankamai drėgmės iš vidaus, todėl visada atrodo tiesiog puikiai: ant jos nematyti išsiplėtusių porų, ji aksominė ir elastinga, o rausvas atspalvis liudija, kad ji yra sveika. Epidermio ląstelės nuolat atsinaujina – tai reiškia, kad apmiręs sluoksnis atsisluoksniuoja, o jo vietoje susidaro naujas. Normali oda per daug nereaguoja į žemą temperatūrą, neišsausėja, o jeigu oras karštas ir drėgnas – nepradeda blizgėti. Net jeigu pamirštama, kaip iš tikrųjų reikia prižiūrėti veido odą, ir ji nuprausiama su muilu, neatsiranda nemalonaus tempimo pojūčio. Labai gaila, tačiau žmonių, galinčių pasidžiaugti tuo, kad turi normalią odą, nėra taip jau  daug, o ir tie laimingieji, kuriuos gamta apdovanojo idealia oda, dažniausiai pamiršta arba tiesiog nežino, kaip ja tinkamai pasirūpinti. Kad ji ištisus metus spinduliuotų sveikata ir grožiu, kad kuo ilgiau išliktų jauna, būtina žinoti keletą taisyklių ir skirti daugiau dėmesio jos priežiūrai.

Visą veido odos priežiūrą galima suskirstyti į keturis etapus: valymą, drėkinimą, maitinimą ir apsaugą. Apie kiekvieną iš jų pakalbėkime atskirai.

Odos valymas

Normaliai odai, kitaip nei visiems kitiems jos tipams, nereikia labai daug priežiūros priemonių. Užtenka ją tiesiog rytais ir vakarais nuvalyti kosmetiniu pieneliu: jis švelnus, tačiau puikiai nuvalys viršutinį odos sluoksnį. Muilą galima naudoti ne dažniau kaip du kartus per savaitę, kadangi jis mažina odos rūgštingumą, o tai skatina jos išsausėjimą ir šerpetojimą. Po prausimosi veido oda nuskalaujama vėsiu vandeniu arba patrinama ledo kubeliu masažinių linijų kryptimi. Dėl tokios procedūros ji visą dieną atrodo gaivi, o raudonis, atsiradęs dėl pritekėjusio kraujo, liudiją puikią jos būklę. Panašus efektas būna ir šluostantis lengvai spaudžiant odą rankšluosčiu. Veido šluostymas neturi būti šiurkštus – priešingu atveju oda pertempiama, anksčiau laiko atsiranda raukšlių. Atgaivinti veidą dieną galima naudojant toniką be spirito arba šaldytos žolelių arbatos kubelius (tinka ramunėlės, liepos, mėtos). Po tokios procedūros į lauką galima išeiti po pusvalandžio.

Odos drėkinimas

Netgi idealią odą reikia drėkinti. Žinoma, jai nereikia labai daug drėgmės, todėl geriausia patepti kremu, skirtu normaliai veido odai. Per riebus kremas ją padengs plėvele, kadangi oda pati išskirs pakankamą kiekį riebalų. Vasarą drėkinamąsias priemones reikia tepti prieš išeinant į lauką, o žiemą – prieš einant miegoti. Kremas, skirtas normaliai odai, ant veido tepamas plonu sluoksniu ir lengvais tapšnojamaisiais judesiais masažinių linijų kryptimi.

Oda tampa stangri ir gaivi dėl drėgmės, kurią ji gauna visai įmanomais būdais. Vien išorinio drėkinimo nepakanka – reikėtų drėkinti ją ir iš vidaus, t. y. gerti negazuotą mineralinį vandenį (ne mažiau kaip po litrą per dieną). Juo galima ir praustis: mineralinis vanduo skatina žaizdų gijimą, pasižymi slopinančiu uždegimą ir baktericidiniu poveikiu.

Odos maitinimas

Kadangi normali oda ir pati pagamina pakankamai riebalų, tepti jos riebiais kremais nėra reikalo. Vis dėlto lengvas ir skystas maitinamasis kremas jai reikalingas. Pageidautina, kad tokios priemonės sudėtyje būtų dumblių ir alavijų ekstraktų, vaisių sulčių. Sulaukus 25, reikia rinktis kremus su kalogenu, peptidais, eteriniais aliejais, amino rūgštimis, hidrolizuotais baltymais. Maitinamieji kremai vasarą tepami prieš miegą, o žiemą – likus pusvalandžiui prieš einant į lauką. Tiek laiko reikia, kad kremas susigertų ir sudarytų apsauginę plėvelę.

Odos apsauga

Kaip jau minėjome, veido odą reikia valyti, drėkinti ir maitinti, tačiau ne ką mažiau svarbu ir pasirūpinti jos apsauga (naudoti apsauginius kremus nuo saulės, aliejus einant žiemą į lauką, ir panašiai). Odą reikia saugoti nuo išankstinio senėjimo – taip nutinka dėl hormoninių svyravimų, endokrininės sistemos veiklos sutrikimų arba tiesiog dėl netinkamo gyvenimo būdo. Geriausiai odą apsaugo vitaminai C ir E. Gauti jų galima paįvairinus mitybą ir naudojant kosmetines priemones, kurios išoriškai pasirūpins oda. Išsaugoti jos jaunystę padės paprastos procedūros: gaivinamosios ir maitinamosios kaukės, natūralūs šveitikliai, losjonai, kurių sudėtyje yra biostimuliatorių (žemuogių, beržų, krapų, apelsinų, agurkų, rožių, mėtų ir kt.).