Celiulito gydymas

Celiulitas –  odos problema, kelianti labai daug diskomforto, jį turinčios moterys dažnai gėdijasi segėti trumpesnius sijonus, šortus, o ką jau kalbėti apie paplūdimius, baseinus. Tačiau pasitelkus kantrybę, bei keletą papildomų priemonių – tikrai galima celiulitą įveikti ar bent jau akivaizdžiai sumažinti.

Kaip kovoti su celiulitu?

Nors šiomis dienomis grožio industrija siūlo vis naujesnių bei novatoriškesnių celiulito gydymo metodų, pats pagrindas visuomet išlieka tas pats, tai didysis trejetas: sveika mityba, derinama su fiziniu aktyvumu, ir tik tada papildomos priemonės. Nei vienas komponentas atskirai itin didelio efekto neduoda, tačiau kartu jie turi milžinišką galią.

Pirmasis didžiojo trejeto „narys“  – tai sveika gyvensena. Būtent sveikos gyvensenos dėka nebereikės rūpintis dėl figūros, bei odos problemų. Žinoma pats pagrindinis reikalavimas – tai sveika ir subalansuota mityba, maitintis reikėtų reguliariai 4-5 kartus per dieną, nedidelėmis porcijomis. Taip visą dieną išlaikomas sotumo jausmas, ir išvengiama nereikalingų riebalų kaupimosi. Reikėtų vartoti kuo daugiau daržovių, vaisių, kruopų.  Kiek įmanoma, venkite per daug riebaus maisto, ypač vakare. Likus 3 valandoms iki miego, geriausia jau nebeužkandžiauti. Vartokite kuo mažiau termiškai apdorotą bei įvairesnį maistą, kad organizmas būtų visuomet aprūpintas būtiniausiomis medžiagomis, kiek leidžia galimybės stenkitės gaminti namuose, atsisakykite pusfabrikačių, rūkytų ir konservuotų gaminių.

celiulitasStojant į kovą su celiulitu, taip pat reikėtų stipriai sumažinti kofeino vartojimą, nes jis skatina celiulito atsiradimą. Gėrimai turintys savyje kofeino, skatina kraujagyslių susiaurėjimą ir taip audiniai yra menkiau aprūpinami deguonimi. Svarbu  mažinti ne tik kavos puodelių skaičių per dieną, bet  ir juodosios arbatos, kurioje taip pat ypač didelė kofeino dozė. Vietoje to rinkitės žaliąją arbatą, kuri veikia tonizuojančiai, bei negazuotą vandenį. Jei negalite visiškai atsisakyti kavos, bent jau pasistenkite kompensuoti vandens trūkumą, kurį kava sukelia, tad po puodelio kavos – išgerkite stiklinę vandens.

Vandens reikėtų stengtis išgerti kuo daugiau  (idealu 1,5-2 litrai per parą), rinkitės natūralų, negazuotą vandenį (jokiu būdu ne vaisvandenius ar gazuotus gėrimus, kurie jokios naudos neduoda, ir dar net skatina celiulito formavimąsi), jis padeda pašalinti iš organizmo susikaupusius šlakus, bei toksinus. Vanduo labai svarbus odos elastingumui, pradėdami jo vartoti daugiau, pamatysite poveikį ne tik celiulito pažeistoms vietoms, bet pagerės bendra visos odos būklė.

Vartokite kiek įmanoma mažiau druskos, bei įvairių prieskonių mišinių, nes druska skatina skysčių kaupimasi organizme, dėl to oda gali šiek tiek paburkti.

Mažinkite, arba iš vis nutraukite nikotino vartojimą.  Rūkymas yra viena iš celiulito formavimosi priežasčių. Dėl rūkymo lėtėja kraujo apytaka, bei odoje sunkiau pasisavinamas deguonis ir maisto medžiagos. Taip pat venkite alkoholio, nes jis labai sparčiai pavirsta riebalais, ir tai mažina vitamino B koncentraciją odoje, kuris yra būtinas sveikai odos išvaizdai palaikyti. Alkoholis bei nikotinas ne tik trukdo toksinams šalintis iš organizmo, bet dar taip pat stipriai užteršia organizmą.

Kokios yra kitos kovos su celiulitu priemonės?

Kitas didžiojo trejeto narys – tai fizinis aktyvumas. Tai taip pat svarbu, kaip ir sveika mityba, sporto dėka mažėja riebalinis sluoksnis, ryškėja raumenys bei gerėja bendras odos tonusas, tad tuo pačiu lygėja ir celiulito pažeistos vietos. Svarbiausia sportu užsiimti pastoviai, tinkamas bet koks fizinis aktyvumas: sporto salės, bėgiojimas,šokiai, sportas namuose ar tiesiog spartus ėjimas bei lipimas laiptais. Rinkitės sau maloniausią sritį. Na o jei sportas jums kelia tik nemalonius jausmus, tiesiog padidinkite fizinį aktyvumą savo kasdieniame gyvenime: naudokitės laiptais, o ne liftu, nes lipimas itin teigiamai veikia kojas bei sėdmenis, stenkitės kuo daugiau vaikščioti, visur kur galite, eikite, o ne važiuokite, net ir tokios pakankamai dėmesio nereikalaujančios pastangos atneš teigiamų rezultatų.

Trečiasis didžiojo trejeto dalyvis – papildomos priemonės. Neretai moterys naudojasi tik papildomomis priemonėmis, nederinant jų su sveika mityba bei fiziniu aktyvumu, ir tai yra viena iš didžiausių klaidų, nes vien tik papildomos priemonės efektyvių rezultatų neduos. Tačiau naudojamos tik papildomai, jos tikrai gali puikiai pagreitinti procesą.

Vienas ir dažniausiai rekomenduojamų būdų celiulitui gydyti – masažas. Jį galite rinktis pagal poreikius bei galimybes. Galite kreiptis į grožio specialistus, kuris jums atliks specialių anticeliulitinio masažo serijų, o jei galimybių neturite – galite paprasčiausiai pamasažuoti problemines vietas pačios, namuose. Naudokite anticeliulitinius kremus, arba jei neturite, tiks ir paprasčiausias odos drėkiklis, nes  bet koks masažas teigiamai veiks jūsų odą. Masažuokite nuo pėdų, širdies link, taip pagerinsite kraujotaką.

Alternatyvios kovos su celiulitu priemonės

Dar vienas iš efektyvių būdų, probleminių vietų masažas specialiu kūno šepečiu, kurį geriausia rinktis natūralių šerių. Tiesiog prieš eidamos į dušą, vietas, pažeistas celiulito, gerai ištrinkite sausu kūno šepečiu. Trinkite vėl gi, nuo pėdų, link širdies, sukamaisiais judesiais. Ne tik suaktyvinsite kraujo apytaką audiniuose, bet ir puikiai sušveisite negyvas odos ląsteles.

Esant dar ne pačiai paskutinei celiulito stadijai, galite išmėginti gydymo priemones ir namų sąlygomis. Šios odos ligos pradžioje, jos gali būti tikrai veiksmingos. Deja, jei celiulitas itin ryškus ir įsisenėjęs – namų sąlygomis jo nebepanaikinsite.

Viena iš naminių priemonių tai yra pažeistų vietų masažas kavos tirščiais. Galite masažuoti tik tirščiais, arba galite įpilti šiek tiek dušo želės, ir trinti odą gauta mase. Kavos tirščiai ypač efektyviai pašalina negyvas odos ląsteles, skatina odos elastingumą, bei lygina odą. Šį šveitimo būdą galite išbandyti ir visam kūnui. Kai išgersite kavą, tirščių nepilkite lauk, galite juos tiesiog supilti į kokį nors indą, nes reikėtų palaukti, kol jie išdžius, ir tik tada naudoti.                                         

Priemonė, kurią siūlo kone kiekviename grožio salone – tai celiulito gydymas įvyniojimais. Įvyniojimų metu audiniuose skatinama medžiagų apykaita, gerėja kraujotaka, bei oda geriau aprūpinama deguonimi.  Šį būdą galite nesunkiai išmėginti ir namuose su GUAM ypatingai greito poveikio anticeliulitiniu kremu. Lengvais masažuojančiais judesiais užtepkite kaukę ant klubų ir šlaunų odos, po to tampriai apsukite plėvele (patariame naudoti ruloninę maistinę plėvelę), palaikykite 10-15 minučių. Nuimkite plėvelę ir nuplaukite kaukės likučius vandeniu. Kad po procedūros nejaustumėte perštėjimo ir niežulio, būtinai naudokite stangrinamąją GUAM želę. Nedidelis odos paraudimas po procedūros yra normalus reiškinys.  Pirmąsias tris procedūras atlikite kiekvieną dieną, po to kas tris dienas. Iš viso 8 – 12 procedūrų. Vėliau pakaks vienos palaikančiosios procedūros vieną kartą per savaitę. Procedūras atlikite kas 3 dienas. Iš viso 3 – 4 procedūras.Nerekomenduojama kaukės naudoti nėštumo metu, esant varikoziniam venų išsiplėtimui, silpniems kapiliarams ir labai jautriai odai.


Išmėginkite įvyniojimą atlikti su jūros dumbliais, kurie yra vertinami, kaip puiki priemonė nuo celiulito. Anticeliulitinę jūros dumblių kaukę prieš naudojimą kruopščiai sumaišykite. Lengvais masažuojančiais judesiais užtepkite kaukę ant odos, po to tampriai apsukite plėvele (patariame naudoti ruloninę maistinę plėvelę), palaikykite 45 minutes. Nuimkite plėvelę ir nuplaukite kaukės likučius vandeniu. Procedūros metu jaučiamas peršėjimas ir nedidelis odos paraudimas po procedūros yra normalūs reiškiniai. Norėdami pasiekti efektyvesnio įvyniojimo rezultato, patepkite odą stangrinamąja GUAM žele. Pirmąsias tris procedūras atlikite kiekvieną dieną, po to kas tris dienas. Iš viso 8 – 10 procedūrų. Vėliau pakaks vienos palaikančiosios procedūros vieną kartą per savaitę.


Jei mieliau renkatės pagulėjimą vonioje, nei greitą nusiprausimą duše, galite vienu metu išgauti dvigubą naudą: tiesiog rinkitės maudynių priedus, kurie pagelbėtų kovoje su apelsino žievelės sindromu. Galite išmėginti eterinius aliejus, kurie teigiamai veikią odą, kovoje su celiulitu tinkamiausi eteriniai aliejai būtų: levandų, rozmarinų, mėtų, šalavijų, galite išmėginti ir jūros druską, nes ji stangrinančiai veikia odą. Tačiau norėdamos lygios odos, karštomis voniomis turėtumėte mėgautis saikingai, nes dažnos ir karštos vonios ne tik sausina odą, bet ji pradeda prarasti savo stangrumą, o kovoje su celiulitu – jis būtinas.